Trzeci tydzień – zmiany

Square

88 dni do startu

W trzecim tygodniu pojawiły się zmiany. Bieg lekki z wtorku przesunął się na środę. Pobiegłem go szybkim tempem, bo teraz ciągle chcę sie sprawdzać. Wyszło średnio 5min/km więc nie ma rewelacji a takim tempem na pewno nie pobiegnę maratonu.

Byłem w końcu w sklepiebiegacza w Gliwicach. Zmierzyłem stopy i chód. Mam stopę neutralną z lekką tendencją do supinacji, dla takich stóp jest dużo większy wybór. Gorzej jest w przypadku pronacji, tu jest mniej butów do wyboru. Mam jednak bardzo wysokie podbicie i wskazana jest wkładka stabilizująca. Spędziłem tam prawie 1h. Przymierzałem różne buty na rozmiar 43, bo trzeba 5mm dodać do rozmiaru stopy, żeby palce nie uciskały o czubek buta. W trakcie treningów też stopa się lekko rozszerza i może się później okazać, że but będzie za mały.

Potwierdziły się wszystkie informacja od Szymka. W końcu wybrałem jeden model, ale jak zaczęliśmy rozmawiać o cenach i wyjaśniłem, że chce przebiec maraton i że to raczej będzie koniec mojego wyczynostwa, to doszliśmy do wniosku, że buty za 499zł + wkładki za 170zł to przesada.  A oto i one:

Supernova

Supernova Glide 6m. Serio – takie buty to marzenie.

Wybrałem jednak inne i teraz trwają negocjacje z żoną , czy warto je kupić 😉