Szkolenie Jedi – czy robić urodziny dla 10 latka w domu?

Square

Do tej pory zawsze robiliśmy urodziny dzieciom w domu. W ubiegłym roku (2015) największą sensacją była grudniowa premiera nowej części Gwiezdnych Wojen. Postanowiliśmy więc idąc na fali fanboy’ów, zrobić Tymka urodziny w klimacie Star Wars.

Urodziny Tymona

#MaytheFourtbewithYou

Przygotowania obejmowały listę gości, projekt zaproszeń i program imprezy. Niby nic, ale wymagało jednak sporo czasu. Impreza przebiegała pod hasłem szkolenia Jedi. Zowłalismy wszystkich znajomych padwanów z okolicznych planet na ukończenie treningu.

Przygotowanie strojów i żarcia

W planie były walki na miecze świetlne zrobione z tzw. „makaronów” używanych na basenie. Miecz z „makaronu” wygląda tak:

P1050025

Wystarczy przeciąć basenowy makaron na pół i okleić go taśmą naprawczą. Miecze występują w kolorach Vadera – czerwony, Obi Wana – Niebieski i Luka – zielony 😉

Kolejna ważna rzecz to tort i Starwarsowe żarcie. Najprostszy pomysł, jeżeli nie dysponujemy zdolnościami plastycznymi, to sernik posmarowany nutellą i biała czekolada. W efekcie otrzymujemy Chewbacce:

P1050015

Dodajemy galaretkowego zielonego Yodę, Ewoki i chipsy C3PO. Można ewentualnie do galaretki wrzucić figurkę Hana Solo i będzie jak zamrożony w karbonicie, ale ja akurat nie miałem.

Na główne danie burgery z mięsa Tauntaun’ów

Pozostał jeszcze wystrój, czyli wszędzie białe balony jako Stormtroopers:

Wielki konkurs wiedzy o gwiezdnych wojnach

Jedną z atrakcji był konkurs wiedzy o Gwiezdnych Wojnach. Zabrałem trochę materiałów i przygotowałem pomocny zestaw 48 pytań. Podzieliliśmy dzieci na 3 grupy i losowały pytania z odpowiedziami a)b)c)d). Jednak nie wszyscy dobrze się bawili, bo część dzieci nie wiele wiedziała o świecie SW. Trzeba było to szybko zakończyć i konkurs wygrała grupa, która pierwsza zebrała 10 pkt. Podaję plik do pobrania, może komuś się przyda podczas przygotowań zabaw dla dzeciaków.

QUIZ WIEDZY O SW

finałowe uroczyste zniszczenie gwiazdy śmierci

Przygotowanie finału, jak to zwykle bywa, musi być najbardziej wymagające. Przez cały tydzień przed imprezą przygotowaliśmy z chłopakami w garażu naszą Gwiazdę Śmierci – pinata. Potrzebne są do tego:

  • piłka plażowa,
  • stare gazety pocięte w paski
  • klej (mąka z wodą)
  • farby
  • cukierki

Dokładny opis jak to wykonać znalazłem tu: http://imgur.com/a/kxCEp. Nie ma sensu przepisywać go jeszcze raz 😉

A w naszym wykonaniu wyglądało to tak:

Po urodzinach stwierdziliśmy, że już nigdy więcej tylu dzieciaków w domu, ale chyba następne urodziny będą podobne 😉

P1050045