Mam Talent – czyli jak to się dzieje, że dzieci mają parcie na scenę?

Square

Występy szkolne to dla dzieciaków świetna okazja do popisywania się i chwalenia swoimi talentami. Pisałem w poprzednim poście o naszym życiu w okolicach szkoły. Nie tylko boiska szkolnego i placu zabaw, ale też ciekawych szkolnych imprez.

W ubiegłym roku jedna z nowych nauczycielek (pani Sabina) wprowadziła na próbę konkurs „Mam Talent” dla klas I-III. Alicja już była w IV klasie i bardzo żałowaliśmy, że nie będzie mogła zatańczyć tego, w czym jest dobra, czyli tańca irlandzkiego. O dziwo, chłopaki okazali się też żywo zainteresowani popisami i ostatecznie zgłosili się do konkursu. Żeby upamiętnić te chwile wymyśliłem założenie profilu na YouTube. Przecież wszyscy kuzyni, ciocie, dziadkowie, słowem cała rodzina chcieli by pewnie a nie mogą tego zobaczyć na żywo. Za to dzięki nowoczesnym technologiom a na pewno chętnie klikną w komputerze link i obejrzą popisy. Dodatkowo pomyślałem, że dziś w erze filmików, kto nie ma kanału na YouTube to tak jakby nie żył :))) Czy to może chodziło o Facebooka? W każdym razie teraz wrzucam fajniejsze nagrania na mój kanał i wszyscy zainteresowani są zadowoleni. Wkrótce mam zamiar uzbroić się w lepszy sprzęt do nagrywania i wtedy kanał i mój blog się mocno rozhula. Zapraszam – mój profil na YT: https://www.youtube.com/user/mithriss.

Dzieci występują

W tegorocznej edycji również chłopaki wzięli udział. Nie umiem tego zrozumieć, że dzieci jeszcze w tym wieku nie wstydzą się występować. Oczywiście mam świadomość, że każde dziecko inaczej się rozwija. Tylko niektórzy chcą występować, reszta już raczej się wstydzi, chyba nie chce doznawać tej tremy i obawia się wyśmiania. Pamiętam w ubiegłym roku po swoim występie Tymek dostał głośną owację za popis z Yo-Yo, potem podszedł do mnie i powiedział, że to było najlepsze uczucie jakiego doznał w życiu. Czyżby szykował się na podbój świata? On taki właśnie jest – ma niesamowitą pewność siebie i nawet trochę zakłamany obraz siebie, jako mistrza we wszystkim do czego rękę przyłoży. Nie znosi też pouczania, nie cierpi słuchać, jak tata mu coś tłumaczy, bo od razu uważa się za najlepszego. Siebie uznaje za najlepszego w drużynie piłkarskiej, kiedy gramy w Fifę to cały czas mówi, w czym jest najlepszy a kiedy występuje na scenie, nie przeszkadzają mu jakieś drobiazgi, jak poczucie rytmu, czy choreografia 😉 Po porostu – jest świetny, a ja tatuś za to go właśnie podziwiam i sądzę, że wiele osiągnie dzięki takiemu charakterowi. Za to Leoś (młodszy) jest bardzo utalentowany muzycznie, ładnie śpiewa i cały czas tańcuje. Leoś jednak jest bardziej nieśmiały i chyba tym razem trema go zjadła. Zresztą oceńcie sami.

LTJ BROTHERS zdobywają III miejsce na szkolnym konkursie „mam talent” 2015!

Wykonują raperską piosenkę „Zwiedzam Świat” zespołu Fisz Emade Tworzywo Sztuczne.

A tu do posłuchania oryginalny utwór i cała płyta Fisza, to jedna z moich ulubiony płyt.