Beach soccer – każdy młody piłkarz chce zostać Lewandowskim

Square

Piłka plażowa? Tak można przetłumaczyć pierwsze słowa tytuły tego wpisu, bo ta dyscyplina jest bardzo popularna w naszej dzielnicy. Chłopaki grają w lokalnym klubie ale nie w Fortuna Brzezinka, tylko UKS Milenium – Futsal i Beach Soccer. Dla mnie piłka nożna to zawsze to samo, ale okazało się, że są znaczne różnice.

Nigdy nie byłem wielkim kibicem jakiegoś konkretnego klubu, lubiłem grać w piłkę, bo mieszkałem w pobliżu klubu stadionu i tata uczył mnie żonglerki, trochę techniki, ustawień stopy do kopnięcia. To były podstawy, nie mogę tego porównać z dzisiejszymi metodami szkoleń w klubach dla dzieci. Zawsze z kumplami po szkole graliśmy na boisku, byłem też parę razy w reprezentacji szkoły, ale bez żadnych sukcesów 😉

3

Popularność Piłki w Polsce dziś

Dzisiaj jestem wiernym fanem Piasta Gliwice i zna się o wiele bardziej niż kiedyś, dzieci wywarły na mnie mocny w pływ w tej kwestii. Na to, że chłopaki zaczęli interesować się piłką miały wpływ dwie istotne okoliczności: Euro 2012 w Polsce i otwarcie nowego stadionu Piasta Gliwice połączone z awansem do ekstraklasy. Mam wrażenie, że w całej Polsce jest teraz ożywienie w temacie piłki i klubów dziecięcych. Rodzice zaczęli posyłać synków na treningi, bo jest moda na zajęcia dodatkowe, a szkoły dziś nie zapewniają specjalnie dodatkowych darmowych zajęć SKS.

4

Chłopaki chcą kopać

Zapisaliśmy ich na treningi do lokalnego klubu UKS Milenium (Uczniowski Klub Sportowy), który może pochwalić się niezłymi sukcesami. W ubiegłym roku, w 2014 zdobyli w Ustce tytuł Mistrza Polski juniorów. Super jest to, że treningi mają na boisku piaskowym, lub trawie, a zimą na sali w szkole. Mamy blisko na treningi, a poziom gry jest wystarczająco dobry i nie wymaga od nas zaangażowania nie wiadomo jak dużo czasu, aby rozwijać karierę piłkarską. Nie, takich planów nie mamy, choć jest to kuszące, w Gliwicach są szkółki super profesjonalne Piasta Gliwice, czy szkółka Rycerze Ajaxu, ale to wymaga jasnej deklaracji – szkolę syna na piłkarza bez względu na wszystko! Wolę jednak, żeby uczył się i rozwijał intelektualnie, a nie tylko sportowo, mimo że dziś pewnie takie jest jego marzenie?

5

Współpraca z klubem

Kiedy zapisaliśmy dzieci na treningi (tylko chłopaków, Alicja też chciała, tylko nie miała czasu bo trenuje taniec), zaczęła się podobna współpraca jak w historii ze szkołą. Zaangażowałem się w drobną pomoc i stworzyłem klubowi nową stronę opartą na Worpressie, dzięki czemu, sami mogą ją sobie prowadzić i pisać artykuły. Chodzimy też na mecze i przeżywamy emocje przy każdym turnieju. Ostatnio drużyna Leosia wygrała pierwsze miejsce w eliminacjach i zakwalifikowała się do finałów ogólnopolskich Tymbarka.

e

Na koniec wrzucam jeszcze link do nowego filmu na moim kanale YouTube , który zmontowałem ostatnio na treningu na hali, bo kupiłem wreszcie kamerkę sportową Xiaomi Yi. Jestem teraz początkującym operatorem i montażystą filmów video 😉 Wkrótce postaram się opisać wrażenia z używania tego sprzętu w porównaniu do kamer sportowych GoPro.

xiaomi